• 4. 2. 2022

4 kroky, ktoré z vás urobia šťastného majiteľa jazdeného vozidla

Jazdených vozidiel na našich cestách pribúda. Tvoria až 50 % všetkých predaných vozidiel na Slovensku a rast ich popularity sa bude vplyvom globálnych okolností zvyšovať. Ak vás zaujíma, či je správny čas na kúpu jazdených vozidiel, ako zvýšiť bezpečnosť pri procese kúpy, alebo ako spätne prefinancovať svoje auto, tento článok je určený priamo pre vás.

Pandémia spôsobila masívne výpadky dôležitých komponentov na výrobu nových vozidiel, čo okamžite vyvolalo zvýšený záujem o jazdené vozidlá. Za úspechom jazdených vozidiel však stoja aj ďalšie faktory.

5 dôvodov prečo sa oplatí siahnuť po jazdenom vozidle

 1. S jazdeným vozidlom nestrácate na hodnote vozidla extrémne rýchlo. Cena vozidla je aj po kúpe pomerne stabilná. Pokles hodnoty vozidla je oveľa miernejší ako pri novom aute.
 2. Určite vás poteší aj fakt, že pri výbere modelu vozidla môžete siahnuť po vyššej triede za nižšiu cenu. Paradoxne si tak môžete dovoliť viac za menej.
 3. Rovnako si znížite náklady na prepis vozidla. Poplatky za prepis vozidla u jazdených vozidiel sú z roka na rok nižšie. A každé ušetrenie rozpočtu je dobrá správa.
 4. Jazdené vozidlo je dostupné ihneď, bez čakania. Čo je aktuálne veľkou výhodou oproti kúpe nového vozidla, na ktoré sa zvyčajne čaká aj niekoľko mesiacov.
 5. A navyše vás čakajú aj nižšie poistné poplatky.

Eliminujte riziká

S nami prefinancujete vozidlo na úver už od 2 000 € s fixným úrokom na 6 – 72 mesiacov. Navyše si s našim financovaním môžete byť istý aj nízkymi splátkami, ktoré neohrozia váš rozpočet. Patríme k top odborníkom na financovanie áut, a preto vieme, že bezpečnosť a záruka kvality je v tomto procese kľúčová.

Aj preto robíme všetko preto, aby sme vám poskytli všetky garancie bezpečného financovania. Pri financovaní jazdených vozidiel sa však zameriavame aj na výber tých najspoľahlivejších zmluvných partnerov, ktorí vám dokážu poskytnúť garanciu technického stavu, pôvodu vozidla, ako aj stavu najazdených kilometrov. Ak ste si predsa len vyhliadli jazdené vozidlo, ktoré ste našli mimo našej zazmluvnenej siete predajcov, radi Vám pomôžeme s financovaním vozidla. A zároveň Vám odporučíme, ako sa vyhnúť prípadným problémom. Vyhľadajte nezávislý servis a poriadne si vozidlo preklepnite. Stav karosérie, počet najazdených kilometrov a urobte vozidlu aj základnú diagnostiku.

 • Vyhľadajte nezávislý servis a poriadne si vozidlo preklepnite. Stav karosérie, počet najazdených kilometrov a urobte vozidlu aj základnú diagnostiku.
 • Preverte si verejne dostupné registre a odhaľte, či na vozidle nie sú evidované práva tretích osôb (úvery, leasingy a pod.) Slúžia na to napr. register záložných práv, register vozidiel, prípadne iné verejne dostupné registre.
 • Preverte si pôvod a históriu vozidla, prípadne si nechajte vypracovať znalecký posudok a získajte 100 % istotu bezpečného nákupu.

Buďte obozretní a nenechajte nič na náhodu. Pretože bezpečný nákup sa rovná dlhodobá spokojnosť za volantom.

Spoľahlivý partner je základom vašej spokojnej mobility

Sme tu už 22 rokov a len za posledných 10 rokov sme prefinancovali 45 000 jazdených vozidiel. Čo predstavuje približne rovnaký počet spokojných klientov, ktorý využili našu garanciu bezpečnosti kúpy jazdeného vozidla a celý proces nechali na nás a našich zmluvných partnerov.

Ako odborníci na financovanie sme si vedomí, že garancia mesačnej splátky po celú dobu trvania zmluvy je dnes podstatným faktorom pri výbere finančného partnera.
Okrem bezpečného nákupu tak dokážeme garantovať aj výšku mesačnej splátky po celú dobu trvania zmluvy. Rovnako vám poskytneme výhodné sadzby havarijného a povinného zmluvného poistenia u našich zmluvných poisťovní.

Posledné roky nás všetkých naučili, že sa stabilná životná situácia môže kedykoľvek zmeniť, preto sme pripravili unikátny poistný produkt, ktorý vám pomôže v čase, keď bude ohrozená možnosť splácať vozidlo, kvôli neočakávanému výpadku finančnému príjmu. Poistenie povinnosti splácať úver vám podá pomocnú ruku v čase, keď to budete skutočne potrebovať.

Spokojnosť klientov je pre nás na prvom mieste, preto sme pripravili Zákaznícku zónu Moje VWFS, kde si všetko podstatné vybavia priamo z pohodlia domova. Všetky procesy sú plne automatizované, a tak všetky požadované zmeny prebehnú okamžite. Dlhodobo pracujeme na ochrane životného prostredia, preto u nás klienti podpisujú zmluvy biometricky a spoločne tak ušetríme tony papiera a času, ktorý vedia využiť oveľa efektívnejšie.

Zabezpečíme vám spätné financovanie jazdených vozidiel

S nami môžete financovať svoje jazdené vozidlo dokonca aj po tom, ako ste si ho už kúpili. V aktuálnej situácii na trhu vozidiel sa zvyšuje hodnota áut, a to aj jazdených, po ktorých je stále čoraz väčší dopyt. Ak vozidlo už vlastníte, znamená to, že sa zvyšuje aj hodnota toho vášho. Viete o tom, že takýto vývoj na trhu môžete aj zúžitkovať? Dlhodobo ponúkame možnosť spätného financovania. Vďaka nemu získate finančné prostriedky z vášho vlastného vozidla. Aby ste spätné financovanie získali, stačí splniť niekoľko jednoduchých podmienok.
 

 • Vlastníte osobné resp. úžitkové vozidlo do 3,5 t.
 • Na vozidle nesmie byť žiadna právna ťarcha.
 • Max. 200 000 km pri vstupe do financovania.
 • Vek vozidla a doba splácania max. do 9 rokov.
 • Vozidlo registrované na žiadateľa.
 • Vozidlo má platné Slovenské osvedčenie o evidencii vozidla.