O financovaní

5 tipov, ako pripraviť vaše auto na jar

Počas zimy na vaše auto vplývajú rôzne nepriaznivé faktory, ktoré môžu ovplyvniť jeho stav a výkonnosť. Od soli a špiny na cestách, cez mrazivé teploty, ktoré ovplyvňujú rôzne komponenty vozidla, až po vysokú vlhkosť, ktorá môže spôsobiť koróziu karosérie.   

 • 17. 4. 2024

O financovaní

Ženy za volantom a pri financovaní: Trendy, ktoré menia životy k lepšiemu.

Predstavte si svet, kde ženy nemohli šoférovať auto. Znie to neuveriteľne, no pred pár desiatkami rokov to bola realita. Ženy za volant jednoducho nemohli. Toto sa rozhodla zmeniť Bertha Benzová, manželka Karla Benza, ktorá dokázala svetu, že riadiť automobil nebude len výsadou mužov. Dnes sú ženy za volantom samozrejmosťou a to aj vďaka odhodlaniu žien v minulosti, ktoré posúvali hranice.

 • 7. 3. 2024

O financovaní

Kľúč k efektívnej mobilite podnikateľov: Škoda BezStarostí

V dnešnom svete podnikania je mobilita rozhodujúcim faktorom úspechu a každý podnikateľ ocení jej flexibilné a efektívne riešenia. A práve tu prichádza na scénu moderný operatívny lízing Škoda BezStarostí. V tomto blogu sa pozrieme na to, ako táto novinka môže ovplyvniť spôsob, akým aj vaša firma môže vyriešiť svoju mobilitu.

 • 18. 12. 2023

O financovaní

Vaše auto vás potrebuje: 5 rád pre správnu údržbu vozidla v zime

Zima je v plnom prúde! Toto čarovné obdobie roka so sebou prináša nie len radosť z vianočných sviatkov, ale aj náročné podmienky pre naše vozidlá. Ako sa však postarať o svojho verného spoločníka v týchto krutých podmienkach? Máme pre vás 5 praktických rád, ktoré vám umožnia prekonať zimné výzvy a užívať si bezpečnú a pohodlnú jazdu.

 • 5. 12. 2023

O financovaní

Kúpa nového auta : 6 rád pre šikovné rozhodnutie

Nákup nového auta je vzrušujúcim míľnikom v našich životoch Nové auto nám okrem nezávislosti a slobody so sebou prináša aj dôležitý finančný záväzok. Ukážeme vám ako byť pri kúpe auta opatrný a vybrať si vozidlo, ktoré spĺňa vaše potreby a zároveň si udržali financie pod kontrolou. Čítajte ďalej a dozviete sa ďalšie zaujímavé tipy, aby bola kúpa vášho nového auta tým najlepším zážitkom.

 • 28. 11. 2023

O financovaní

Zmeny v evidencii vozidiel - Čo nám priniesli?

Už 01. 01. 2023 vstúpila do platnosti novela zákona o cestnej premávke. Tá so sebou priniesla celkom výrazné zmeny v evidencii vozidiel. Od zavedenia do praxe ubehlo niekoľko mesiacov a tak sme sa aj my pozreli na to, čo nám táto zmena priniesla a či nám našu prácu skomplikovala alebo naopak, zjednodušila.

 • 21. 9. 2023

O financovaní

Už aj Slováci vyhľadávajú flexibilitu pri financovaní svojho automobilu

Správanie spotrebiteľov sa za posledné roky zmenilo asi v každej oblasti. Výnimkou nie je ani kúpa vozidla a riešenie finančných zdrojov na jej vykrytie. Motoristi  totiž čoraz častejšie hľadájú moderné produkty, ktoré im ponúkajú predovšetkým flexibilitu či komplexnú starostlivosť o automobil.

 • 28. 7. 2023

O financovaní

4 tipy, na čo myslieť pri kúpe jazdeného vozidla po operatívnom lízingu

Rozhodli ste sa pre kúpu auta a vaša voľba padla na ojazdené vozidlo, ktoré niekto pred vami využíval cez operatívny lízing. Môžu sa však dostaviť obavy z toho, ako sa predchádzajúci „majiteľ” o auto staral. Predsa len, nepatrilo jemu, ale lízingovke.

 • 19. 6. 2023

O financovaní

Rozhodli ste sa pre jazdené vozidlo?

Jazdené vozidlá sa stále tešia u klientov veľkému úspechu. Za nižšiu cenu môžete získať spoľahlivého partnera na vaše cesty, výlety, dovolenky. Aj v prípade jazdených vozidiel treba myslieť na vhodné financovanie.

 • 15. 11. 2022

O financovaní

Ako financovať vozidlo s nízkym úrokom? 

Pri kúpe nového auta vstupujú do rozhodovania mnohé faktory. Okrem samotného výberu vozidla je na mieste preveriť si aj možnosti financovania a vybrať si to, čo vám najviac vyhovuje.  

 • 31. 10. 2022

O financovaní

Moderné financovanie pre všetkých

Potrebovali by ste nové auto, no máte pocit, že všetky druhy financovania, ktoré ste si prešli, nevyhovujú vašej peňaženke? Na trhu sú našťastie dostupné rôzny typy financovania a každý si môže nájsť to svoje.

 • 26. 7. 2022

O financovaní

Operatívny lízing, cesta k úspore

Úspora financií je téma, ktorej sa nevyhne žiadna domácnosť, ani firma. Aj pri financovaní vašich vozidiel je potrebné pozerať sa na to, aby bola splátka vhodne nastavená a zároveň vedieť, aké náklady môžete v budúcnosti očakávať.

 • 24. 6. 2022

O financovaní

Povinné zmluvné poistenie v kocke a narovinu

PZP je pre každého motoristu nevyhnutnosť. Preto vám ukážeme, čo tieto tri písmená v sebe v skutočnosti ukrývajú. Mnohí si kladiete otázky, čo všetko Povinné zmluvné poistenie pokrýva, prípadne kedy ho môžete využiť. Preto sme zostavili prehľad najčastejších otázok a odpovedí, ktoré pomôžu každému majiteľovi vozidla.

 • 24. 2. 2022

O financovaní

4 kroky, ktoré z vás urobia šťastného majiteľa jazdeného vozidla

Jazdených vozidiel na našich cestách pribúda. Tvoria až 50 % všetkých predaných vozidiel na Slovensku a rast ich popularity sa bude vplyvom globálnych okolností zvyšovať. Ak vás zaujíma, či je správny čas na kúpu jazdených vozidiel, ako zvýšiť bezpečnosť pri procese kúpy, alebo ako spätne prefinancovať svoje auto, tento článok je určený priamo pre vás. 
 
 

 • 4. 2. 2022

O financovaní

3 tipy, ako si zabezpečiť najvýhodnejšie financovanie v čase rastúcich cien

Dnešná ekonomická situácia na trhu vyvoláva otázky, ktoré si dávame všetci. Kúpiť vozidlo teraz alebo počkať, až kým sa situácia upokojí? Ceny sa zvyšujú vo všetkých oblastiach života. Neobchádza to ani automobilový priemysel. Prečo je to tak, aké sú aktuálne trendy a aké máme pre vás tipy si prečítajte v nasledujúcich riadkoch.

 • 30. 11. 2021