• 24. 6. 2022

Operatívny lízing, cesta k úspore

Úspora financií je téma, ktorej sa nevyhne žiadna domácnosť, ani firma. Aj pri financovaní vašich vozidiel je potrebné pozerať sa na to, aby bola splátka vhodne nastavená a zároveň vedieť, aké náklady môžete v budúcnosti očakávať.

Najefektívnejší spôsob financovania vozidiel je preto aktuálne operatívny lízing. Jeho základná výhoda spočíva v tom, že jednak neplatíte žiadne vstupné poplatky ani akontáciu a jednak viete dopredu presne koľko vás to bude mesačne stáť - máte k dispozícii jednoznačnú predikciu očakávaných nákladov spojených s užívaním vozidla.

Ako funguje operatívny leasing na auto|  VOLKSWAGEN Financial Services

Viete, s čím môžete počítať

Operatívny lízing je bezstarostný spôsob financovania, kedy si vozidlo jednoducho povedané beriete do prenájmu bez akýchkoľvek počiatočných nákladov. Počas prenájmu máte všetky dôležité náklady zahrnuté priamo v splátke. Mesačná splátka je nastavená fixne. Nemôže byť teda zmenená kvôli rastu cien za servis, či náhradné diely a to platí počas celého zazmluvneného obdobia.

Mesačná splátka okrem prenájmu samotného vozidla zahŕňa aj servisné úkony, sezónne prezutie pneumatík a ich uskladnenie. Tiež sa môžete spoľahnúť na to, že vaše vozidlo bude plne poistené.

Bez obáv na cesty

Každé vozidlo, ku ktorému si vyberiete operatívny lízing, odchádza s vami z predajne aj s uzatvoreným poistením. Z čoho všetkého sa toto poistenie skladá?

Prvou zložkou je dobre známe povinné zmluvné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Povinné zmluvné poistenie vyplýva zo zákona a slúži ako ochrana vašej peňaženky v prípade, že dôjde k poistnej udalosti a poškodeniu iného vozidla.

Druhou zložkou je havarijné poistenie. To zase pokrýva prípadné škody na vašom aute, ktoré sú spôsobené haváriou, živlami, či vandalizmom. Čo je navyše pri našom havarijnom poistení je aj pripoistenie čelného skla.

Výhodou operatívneho lízingu je, že v prípade poistnej udalosti a jej nahlásení, preberáme vybavovanie za vás a celú situáciu doriešime. Na vás zostane len prípadná spoluúčasť.

Okrem povinného zmluvného poistenia a havarijného poistenia, si môžete vybrať ešte ďalšie voliteľné poistenia. Je ním napríklad GAP a teda poistenie pred stratou hodnoty vozidla, úrazové poistenie alebo náhradné vozidlo pri poistnej udalosti.

Voľné ruky pri výbere vozidla

Operatívny lízing môžete využiť na všetky triedy osobných, či úžitkových vozidiel. Dokonca vám vieme pomôcť aj pri prefinancovaní vozidiel nad 3,5 tony. Máte tak úplnú slobodu pri výbere vozidla, ktoré potrebujete. No ak by ste váhali a potrebovali sa poradiť, s radosťou vás na základe vašich požiadaviek a predstáv nasmerujeme. Každý z nás potrebuje niečo iné, preto aj celú ponuku ušijeme každému klientovi priamo na jeho finančné možnosti.

Nie je možné napasovať požiadavky klientov do jednej univerzálnej podoby, ktorá by sedela všetkým. Preto si u nás môžete vybrať na ako dlho zmluvu uzavrieme. Pohybovať sa viete v rozmedzí od 24 do 72 mesiacov. Rovnako sa spolu s vami posnažíme nájsť optimálny počet kilometrov. Podľa toho, ako často cestujete, maximálne až do 200.000km za celú dobu nájmu.

Potom vás bude čakať už len pár biometrických podpisov a môžete sa spokojne vydať na cesty.

Inšpirujte sa pri výbere

Typickým vozidlom v operatívnom lízingu na slovenskom trhu je ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0 TDI. Takéto vozidlo priemerne najazdí 30 – 35 000 kilometrov ročne, preto má dieslový motor stále väčšie zastúpenie ako benzínový.

Značka ŠKODA ponúka širokú a dostupnú servisnú sieť a aj cena náhradných dielov a servisných úkonov je priaznivejšia ako pri iných značkách. Dôležitým faktorom je aj zostatková cena vozidla, ktorá je v prípade vozidiel ŠKODA vyššia a tak aj mesačné splátky sú o niečo výhodnejšie.

Operatívny lízing naberá na popularite

Je to tak, operatívny lízing sa stáva čoraz obľúbenejším z viacerých dôvodov. Hlavným je to, že mesačná splátka je stále rovnaká. V nej je obsiahnuté všetko od registrácie vozidla, cestnej dane, servisných prehliadok, pneumatík s uskladnením a prezutím, diaľničnej známky až po kompletné poistenie.

Okrem tankovania vám s operatívnym lízingom nevznikajú žiadne ďalšie náklady. Zaujali sme vás? Pozrite si viac priamo na našom webe.

Všetky informácie pre fyzické osoby nájdete tu: https://www.vwfs.sk/pre-klientov/operativny-lizing.html.
Pre právnické osoby zas tu: https://www.vwfs.sk/pre-firmy/operativnylizing-podnikatelia.html.