• 30. 11. 2021

3 tipy, ako si zabezpečiť najvýhodnejšie financovanie v čase rastúcich cien

Dnešná ekonomická situácia na trhu vyvoláva otázky, ktoré si dávame všetci. Kúpiť vozidlo teraz alebo počkať, až kým sa situácia upokojí? Ceny sa zvyšujú vo všetkých oblastiach života. Neobchádza to ani automobilový priemysel. Prečo je to tak, aké sú aktuálne trendy a aké máme pre vás tipy si prečítajte v nasledujúcich riadkoch.

Najlepšie financovanie auta | VOLKSWAGEN Financial Services

Aktuálne trendy v automobilovom svete a jeho financovaní

Globálny výpadok materiálov, ktoré sú nevyhnutné pre plnú funkčnosť vozidiel, spôsobujú dlhšie čakacie doby na nové vozidlá. Tento fenomén má za následok to, že hoci dopyt po vozidlách neklesá, ich cena stúpa. Okrem toho sa trend v EÚ opiera o e-mobility filozofiu, ktorá má postupne nahradiť spaľovacie motory za čoraz populárnejšie elektromobily.

Neustále sa hľadajú nové a inovatívne formy paliva, ktoré sú lepším riešením pre naše ovzdušie najmä v mestách, kde je smog najväčším problémom. Vývoj elektromobility si však vyžaduje vyššie investície do výrobných nákladov. Na druhej strane sú tieto vozidlá čoraz bezpečnejšie a ekologickejšie. Tieto trendy tiež prispievajú k rastu cien, čomu nevieme zabrániť. No vďaka nášmu financovaniu robíme všetko preto, aby boli nové aj ojazdené vozidlá dostupné pre každého za férové ceny.

Ak stále váhate s kúpou vozidla, odporúčame vám objednať si vozidlo skôr, ako ho budete reálne potrebovať. Dopyt je aj napriek dlhším dodacím dobám vysoký a je dobré myslieť na to, že kapacity výroby sa postupne plnia už aj na budúci rok. Ak chcete vaše auto financovať prostredníctvom úveru, najlepší čas na kúpu je práve teraz, pretože vám garantujeme podmienky financovania už pri podpise objednávky. Aj keď vám bude auto dodané neskôr, naše zmluvné podmienky na financovanie sa nezmenia.

Naši odborníci vám pomôžu pri výbere najvhodnejšieho riešenia. Máme pre vás 3 tipy, ako si zabezpečiť najlepšie financovanie aj v čase rastúcich cien.

1. Siahnite po našom financovaní formou štandardného úveru

Spotrebiteľský úver patrí medzi najrozšírenejšie formy financovania. Aby sme nezaťažili váš rodinný rozpočet, potrebujete vlastných len 20 % z ceny vozidla na akontáciu. Dĺžka splácania je variabilná, máte možnosť rozložiť si splátku tak, ako vám to vyhovuje - či už úver stihnete splatiť za 24 mesiacov, alebo potrebujete o niečo dlhší čas. Splátky si môžete rozložiť až na 84 mesiacov. Financovanie vám prispôsobíme presne tak, ako potrebujete. Poistenie vozidla považujte za samozrejmosť, staráme sa aj o vašu bezpečnosť, a preto je poistenie súčasťou splátok.

2.  Financovanie NEXT, cesta k slobodnej voľbe

Vyberte si financovanie s troma otvorenými možnosťami na konci splácania, pretože vám poskytne dostatočne dlhý čas na to, aby ste sa rozhodli, ako si budete užívať vašu mobilitu aj neskôr. Výhodou financovania je okrem nízkej mesačnej splátky aj nízka akontácia začínajúca od 10 % a nízky úrok, ktorý v tejto neľahkej dobe prispeje k vášmu finančnému komfortu. Splátky si nastavíte podľa možnosti vašej peňaženky tak, aby vám zostali financie aj na koníčky a dovolenky. Vyberiete si možnosť splácať od 24 až do 60 mesiacov. Po celý čas môžete premýšľať, či je vozidlo pre vás to pravé, či skutočne spĺňa vaše aktuálne potreby a či máte záujem si ho nechať. Na konci splácania sa rozhodnete, či si auto odkúpite alebo ak nemáte dostatok prostriedkov, tak si zvyšnú čiastku môžete opäť prefinancovať priamo cez nás. Ak sa vaše potreby v priebehu splácania zmenili, chcete napríklad väčšie auto, máte samozrejme aj takúto možnosť - na konci zmluvy vymeníte vaše auto za iné. Takto si môžete dopriať nové vozidlo napríklad aj každé 4 roky. Ak sa vaša situácia zmení tak, že auto nebudete potrebovať, tak nám ho po skončení zmluvy jednoducho vrátite.
Hoci je financovanie NEXT na slovenskom trhu relatívne novým spôsobom financovania, aj po krátkom čase sa teší obľube. V zahraničí je známe pod názvom baloon credit a využíva ho veľké množstvo klientov. Toto financovanie môžete využiť pri koncernových značkách (ŠKODA, SEAT, Audi, Volkswagen, CUPRA).

3. Operatívny lízing, financovanie bez starostí

Operatívny lízing je aktuálne veľmi populárny pre podnikateľov. Postupne si našiel cestu aj k súkromným osobám, ktoré na operatívny lízing nedajú dopustiť. Zaujme najmä ľudí, pre ktorých je kúpa vozidla finančne náročná, rovnako aj ľudí, ktorí uvítajú vozidlo bez starostí o servis, poistenie či pneumatiky. Poteší vás, že v cene máte aj diaľničnú známku, komplexné poistenie a registračný poplatok. Veľkou výhodou je, že pri operatívnom lízingu nepotrebujete vlastné zdroje - neskladáte akontáciu. Vozidlo si v podstate prenajímate  - jednoducho si vyberiete nové auto, nasadnete a vozíte sa. My sa o vás postaráme od samotného začiatku až po koniec lízingového obdobia. Dĺžku lízingu si vyberiete podľa vašich potrieb a môžete si užívať všetky výhody, ktoré sú zahrnuté v mesačnej splátke - čiže plánovanie nákladov máte na dohodnuté obdobie pevne pod kontrolou. Jediné čo riešite navyše je samotné tankovanie. Ďalšou výhodou je, že po uplynutí lízingového obdobia môžete vozidlo vrátiť a uzavrieť novú lízingovú zmluvou na iné nové vozidlo.

Čo je dôležité vedieť a ako sa správne rozhodnúť pri výbere financovania?

Pri rozhodovaní vám pomôže zodpovedať si otázku, či máte záujem vozidlo vlastniť a tým pádom sa rozhodnete pre spotrebiteľský úver od nás. Ak ešte nie ste úplne rozhodnutí, vtedy je pre vás najlepšou voľbou financovanie NEXT. Ak nechcete vozidlo vlastniť, len ho užívať bez starostí o administratívu či ďalšie poplatky, bude pre vás najlepšou voľbou operatívny lízing. V tomto období je čím ďalej populárnejší aj pre fyzické osoby.

Nezabudnite si skontrolovať, čo všetko splátka obsahuje a čo pokrýva vaše poistenie. Nie vždy to najlacnejšie je zároveň pre vás aj to najlepšie. Spoločne zistíme, aké budú vaše celkové náklady, vrátane úroku a poplatkov a nastavíme financovanie tak, aby bolo pre vás optimálne nielen v čase podpisu zmluvy, ale počas celého zmluvného obdobia. Rozhodnutie je len na vás, no majte na pamäti, že aj tu platí vzorec kvalita za rozumnú cenu. Celým procesom kúpy vozidla vás bezplatne sprevádza náš odborník na financovanie priamo u predajcov, preto sa nebojte a nechajte si poradiť.

Autor:
Tomáš Kuzma