• 7. 3. 2024

Ženy za volantom a pri financovaní: Trendy, ktoré menia životy k lepšiemu.

Predstavte si svet, kde ženy nemohli šoférovať auto. Znie to neuveriteľne, no pred pár desiatkami rokov to bola realita. Ženy za volant jednoducho nemohli. Toto sa rozhodla zmeniť Bertha Benzová, manželka Karla Benza, ktorá dokázala svetu, že riadiť automobil nebude len výsadou mužov. Dnes sú ženy za volantom samozrejmosťou a to aj vďaka odhodlaniu žien v minulosti, ktoré posúvali hranice.

Bertha v roku 1888 tajne podnikla diaľkovú cestu na trojkolke, čo bola prvá zaznamenaná diaľková jazda automobilom v histórii a Bertha ju zvládla na výbornú. Odvtedy sa množstvo žien snažilo dokázať, že za volant jednoducho patria. A týmto svojím odhodlaním vydláždili cestu dnešným moderným šoférkam.  

Realita dnešných ciest v číslach

Dnes sú ženy bežnou a neoddeliteľnou súčasťou dopravného systému na celom svete. Šoférujú autá, autobusy, kamióny a iné dopravné prostriedky. Koncom roka 2022 malo na Slovensku vodičský preukaz takmer 800 000 žien, čo je takmer polovica (47,2%) z celkového počtu držiteľov vodičských preukazov.

Mýty o neschopných šoférkach na cestách vyvracajú aj presné dáta. Štatistiky na Slovensku ukazujú, že muži spôsobujú viac nehôd ako ženy. V roku 2021 bol pomer nehôd 1:121 – čo znamená, že jedna nehoda so zraneniami spôsobená ženami pripadá na 121 nehôd so zraneniami spôsobených mužmi.

Výsada žien: Multitasking a flexibilita

Ženy zastávajú v spoločnosti množstvo rolí, ktoré si vyžadujú um a veľkú dávku organizačných schopností, multitaskingu a flexibility. Tieto vlastnosti si ženy prenášajú aj do výberu vhodného vozidla a jeho financovania. Uvedomujú si, že zakúpené vozidlo nie je na celý život a že sa potreby mobility menia v čase. Preto, svoj výber vozidla prispôsobujú aj meniacim sa životným cyklom.

Aj preto si ženy obľúbili práve moderné financovanie s poslednou navýšenou splátkou so super nízkymi splátkami, ktoré má flexibilitu vo svojej DNA. Ide o financovanie, pri ktorom sa môžete rozhodnúť, čo s vozidlom urobíte aj po dvoch rokoch. Či si ho máte záujem ponechať a dosplácať ho, alebo ho už nepotrebujete, pretože sa vo vašom živote zmenili podmienky a vrátite ho.

Alebo ho jednoducho vymeníte za iný model. Či už pribudli do rodiny deti a vám by viac vyhovovalo SUV, či Crossover.  Alebo naopak, už vám je vozidlo priveľké a postačí vám menší sedan, či hatchback. A stávajú sa aj situácie, kedy sa finančná situácia zmení natoľko, že hľadáte tú najlacnejšiu variantu pre vašu mobilitu. Pre všetky tieto prípady si ženy najčastejšie vyberajú financovanie vozidiel, ktoré im tieto možnosti poskytujú: Škoda NaMieru, Volkswagen NEXT, SEAT FLEXI a CUPRA FLEXI.

Bezpečnosť na prvom mieste

Ženy rovnako myslia aj na to, aby boli ony aj ich rodiny v bezpečí, aj preto im vyhovuje, že súčasťou mesačnej splátky je aj havarijné, povinné zmluvné poistenie a poistenie finančnej straty GAP. Všetko spolu v jednom balíku služieb.

Absolútna sloboda bez starostí

Je množstvo žien, ktoré vyhľadávajú komplexnú starostlivosť o svoje auto so servisom a poistením, aj preto nedajú dopustiť na operatívny leasing. Takto majú presnú predstavu o finančných nákladoch na ich vozidlo, bez zbytočných stresov na niekoľko rokov dopredu a tiež bez ďalšej energie potrebnej zabezpečenie starostlivosti o vozidlo ako je napríklad uskladnenie pneumatík. Nesmiernou výhodou je zaujímavá mesačná splátka, ktorá zákazníkom a zákazníčkam umožňuje siahnuť aj po vysnívaných modeloch áut, ktoré sa pri operatívnom leasingu stávajú dostupnými pre všetkých.

Top tri modely najžiadanejších vozidiel slovenských žien

Najčastejšie financovanou značkou vozidiel vo Volkswagen Financial Services u žien je Škoda, za posledný rok to bol najmä model Škoda Kamiq. Na druhom mieste je značka Volkswagen so svojim ikonickým modelom Volkswagen T-Cross a tretie miesto obsadil najnovší model  CUPRA Formentor z dielne CUPRA. Vyberte si to vaše obľúbené vozidlo a financovanie, ktoré sedí práve vám.


Ženy sa v živote a ani za volantom určite nestratia, keďže jasne komunikujú svoje potreby. Robíme všetko preto, aby sme im mohli prinášať také druhy financovania a komplexných služieb, ktoré skutočne potrebujú pre seba aj svoje rodiny.