• 4. 6. 2024

Zážitok z jazdy: 3 tipy na najlepšie trasy na strednom Slovensku

Stredné Slovensko, srdce našej krajiny, ponúka nespočetné množstvo prírodných krás a historických pokladov, ktoré len čakajú na to, aby ste ich objavili. Či už ste vášnivý motoristický nadšenec, ktorý miluje vietor vo vlasoch a adrenalín z ostrých zákrut, alebo cestovateľ túžiaci po pokojnej jazde malebnými krajinkami, tento región má pre vás všetko.

V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme tri z najzaujímavejších ciest, ktoré by si mal každý motorista vychutnať aspoň raz. Tak si zapnite bezpečnostné pásy, nalaďte obľúbenú hudbu a vydajte sa s nami na nezabudnuteľnú cestu po strednom Slovensku, kde vás za každou zákrutou čaká niečo úžasné.

Z Hriňovej do Vydrova

Ak hľadáte zážitkovú jazdu, ktorá vám ponúkne, pokojné dedinky, autentickú slovenskú krajinu, ale zároveň si chcete vychutnať aj trochu adrenalínu, táto cesta je presne to, čo vám odporúčame.

Trasa vás zavedie cez srdce Horehronia a ponúkne vám jedinečný pohľad na krásu stredného Slovenska s množstvom zákrut, ktoré preveria nejedného automobilového nadšenca. Cestu môžete spojiť s návštevou lesníckeho skanzenu Vydrovo, kde si na svoje prídu veľkí aj malí.

Pri cestovaní s rodinou človek musí myslieť na množstvo vecí. Vypustite z hlavy aspoň tie, ktoré sa týkajú prevádzky vášho auta. Operatívny lízing vám v cene mesačnej splátky pokryje všetko, čo vaše auto potrebuje. Vy sa tak môžete nerušene pobaliť, natankovať a vyraziť na cestu.

Čertovica

Cesta cez priesmyk Čertovica je skutočným zážitkom pre každého šoféra. Náročné stúpanie, ostré zákruty a nádherné výhľady robia z tejto trasy jednu z najkrajších a najvzrušujúcejších ciest na Slovensku.

Na vrchole priesmyku nájdete odpočívadlá, kde si môžete urobiť krátku prestávku, nadýchať sa čerstvého horského vzduchu a vychutnať si výhľad. Pre turistov je tu možnosť vyraziť na pešie túry do okolitých hôr.

Cesty cez horské priechody môžu so sebou prinášať rôzne riziká. S operatívnym lízingom však máte v cene mesačnej splátky aj PZP a havarijné poistenie. Na výlet tak môžete vyraziť s vedomím, že je o vás dobre postarané.

Banská Štiavnica a jej zákutia

Banská Štiavnica, jedno z najkrajších a najhistorickejších miest na Slovensku, nachádza sa v Štiavnických vrchoch. Táto cesta vás zavedie do centra slovenského baníctva a renesančnej architektúry. Časť cesty zo Žiaru nad Hronom je obzvlášť atraktívna.

Trasa vedie cez malebné dedinky a husté lesy, čo poskytuje nádherné výhľady a skvelé príležitosti na fotografovanie. Počas teplých a slnečných dní určite oceníte aj možnosť návštevy tajchov, v ktorých sa po dlhej ceste môžete osviežiť. V okolí Banskej Štiavnice ich nájdete hneď niekoľko.
 

Zišiel by sa vášmu autu po vašich výletoch servis? Operatívny lízing má riešenie aj na toto. V cene mesačnej splátky máte zahrnuté aj všetky bežné servisné úkony, vrátane prezutia a uskladnenia sezónnych pneumatík.