• 2. 7. 2024

Zážitok z jazdy: 3 tipy na najlepšie trasy na východnom Slovensku

Východné Slovensko je kúzelným kútom, kde sa snúbia majestátne Tatry, malebné dedinky a bohatá ľudová tradícia. Ak túžite po dobrodružstve na cestách, ponúka vám niekoľko nádherných trás, ktoré vám otvoria bránu do srdca tohto regiónu.

V tejto časti blogu sa zameriame na niekoľko zaujímavých ciest. Prevedú vás popri panorámach hôr a cez údolia, ktoré vás očaria.  Pripravte sa na dobrodružstvo plné krásnych výhľadov, pokojných zákutí a nezabudnuteľných momentov, ktoré vás čakajú na každom kilometri.

Cesta na Palcmanskú Mašu

Pre tých, ktorí preferujú menej známe a pokojnejšie miesta, je ideálna cesta na Palcmanskú Mašu.  Táto trasa ponúka malebné horské cesty a úchvatné výhľady, ktoré sú ľahko dostupné autom. Počas svojej jazdy môžete obdivovať rozmanitú prírodu a krásne horské scenérie.

Na vrchole Palcmanskej Maše vás čaká odmena v podobe panoramatického výhľadu na okolité kopce a údolia, čo robí túto trasu ideálnou pre motoristov, ktorí hľadajú spojenie s prírodou ďaleko od davov turistov. Počas teplých letných dní sa môžete vo vodnej nádrži rovno aj schladiť. Ale pozor, voda je tu naozaj osviežujúca aj počas leta.

Je dôležité, aby vaše auto bolo na výlety plne pripravené. Nechajte preto servis na nás a môžete sa spoľahnúť na to, že si so svojim autom všetky cesty užijete naplno. Postará sa o to náš operatívny lízing, v cene mesačnej splátky máte zahrnutý aj servis spojený s bežným opotrebením auta.

Za krásami Tatier

Táto 45-kilometrová cesta sa začína v Tatranskej Lomnici a vedie cez nádherné horské scenérie a lesy až do Štrbského Plesa. Počas svojej jazdy budete mať možnosť zastaviť sa na rôznych miestach, kde si môžete vychutnať výhľady na majestátne vrcholy. Táto cesta je plná zákrut a stúpaní, čo ju robí zábavnou pre vodičov a motorkárov.

Odporúčame spojiť ju aj s turistikou, na výber sa ponúkajú rôzne turistické chodníky od tých najľahších až po najťažšie. Túto trasu si užije nielen šofér, ale celá posádka. Je sa skutočne na čo pozerať.

Vieme, že pri cestovaní sa môže stať skutočne čokoľvek. S operatívnym lízingom vám preto do mesačnej splátky zahrnieme povinné zmluvné a havarijné poistenie. Nech vás na cestách nič neprekvapí.

Poloniny

Táto trasa vedie cez nádherný a divoký Národný park Poloniny, ktorý je najvýchodnejším národným parkom na Slovensku. Začína sa v Snine a pokračuje do Stakčína, kde začínajú úzke a kľukaté cesty vedúce cez lesy a hory. Trasa vedie až do Novej Sedlice, najvýchodnejšej obce na Slovensku, a končí v Runine, malebnej dedinke obklopenej krásnou prírodou.

Cestou si môžete užiť množstvo zákrut, stúpaní a klesaní, ktoré ponúkajú vzrušujúcu jazdu, a výhľady na nedotknutú prírodu Polonín. Zastaviť sa môžete tiež pri vyhliadkovej veži v Poloninách. V prípade, že na svoj výlet zvolíte večernú hodinu, užijete si naplno aj Park tmavej oblohy Poloniny, ktorý poskytuje najkvalitnejšie podmienky na pozorovanie nočnej oblohy.

Užite si vaše výlety bez starostí. Pobaľte sa, natankujte a vyrazte. O všetko ostatné súvisiace s vašou mobilitou sa postará operatívny lízing.