• 20. 5. 2024

Zážitok z jazdy: 3 tipy na najlepšie trasy na západnom Slovensku

Západné Slovensko nie je len o pokojných vyjazdených cestách a malebných dedinkách. Je to oblasť, kde si každý šofér, ktorý si rád užíva jazdu, príde na svoje. Tieto trasy vás zavedú cez horské zákutia, lesy, vinice a obce, kde bude každý meter cesty plný dobrodružstva.

Od horských priechodov až po historické pamiatky, naša jazda vám pripraví skutočné zážitky. Takže naložte si do auta svoje vybavenie, pripútajte sa a pripravte sa na nezabudnuteľnú jazdu cez západné Slovensko. Pretože tu nie je miesto na nudu, len na pútavé dobrodružstvá za každou zákrutou. Poďme na to!

Malé Karpaty 

 

Kto by nepoznal cestu na Pezinskú Babu? Ak patríte medzi tých, ktorí cez tento horský priechod nešli, určite si ho pridajte do svojho zoznamu zážitkových ciest. Prevedie vás lesmi a ostrými zákrutami, ktoré preveria vaše šoférske zručnosti. Priaznivci zákrut si najviac vychutnajú cestu medzi Pezinkom a Babou. 

Zjazd do Perneku je už viac oddychovejší, no stále sa pokocháte príjemným prostredím. Cestu môžete spojiť s návštevou hradu Pajštún, kam sa už síce budete musieť dostať bez auta, no výhľady z neho stoja za to. 

Pred jazdou si ako obvykle overte, že je vaše auto v dobrom stave. Ak nechcete riešiť náklady na servis, spoľahnite sa na operatívny lízing a všetky bežné servisné úkony uhradíme za vás.

Jankov vŕšok

Ďalšia z ciest je tiež známa pretekmi do vrchu, ktoré sa tu zvyknú konať. Nájdete ju v okrese Bánovce nad Bebravou. Cesta z Uhrovca na Jankov vŕšok vás prevedie hustým lesom a zákrutami a potešia nejedného nadšenca adrenalínovej jazdy.  V kombinácii s vyhliadkou, ktorá na vás čaká pod vrcholom, ide o ďalší príjemný tip na výlet.

Na samotnom vrchole stojí mohyla postavená na počesť padlých partizánov a vojakov. Krátkou prechádzkou sa dostanete aj k pôvodným partizánskym bunkrom, kde nájdete expozíciu zbraní a dochovaných predmetov po hrdinoch z partizánskej brigády Jána Žižku.

Na konci výletu však ešte nie ste. Každá cesta končí až úspešným návratom domov. Na cestách sa môže prihodiť skutočne čokoľvek, preto operatívny lízing myslí aj na to. Bežné poistenia vozidla máte už v cene mesačnej splátky.

Manínska tiesňava

Dychberúca scenéria vás čaká pri našom poslednom tipe na zážitkovú jazdu. Cesta z Považskej Teplej cez Manínsku tiesňavu je jedna z tých, ktoré určite musíte zažiť. Počas jazdy vás očarí vidiecke prostredie, kde lesy striedajú lúky a budete môcť obdivovať prírodné útvary ako sú skalné steny. Určite si pri jazde, najmä počas teplých dní, otvorte okná a započúvajte sa do zvukov prírody.

Baví vás cestovanie a výlety, no už menej vás bavia všetky povinnosti okolo vášho vozidla? Nechajte to na nás. S autom na operatívny lízing len natankujete a vyrazíte za zážitkami. O všetko ostatné sa postaráme my.

Zdroj fotky Wikipédia, Autor: Jakub CA – Vlastné dielo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=134448717